Публикувани са списъците с имоти, подлежащи на отчуждаване за изграждането на автомагистрала „Хемус” в района на Буховци и Макариополско
На сайта на Община Търговище, раздел „Обяви и съобщения“, подраздел „Устройство на територията“, са публикувани документи във връзка със стартиралата процедура за отчуждаване на имоти, за държавни нужди, за изграждането на автомагистрала „Хемус”, в участъка от пътен възел Буховци до Белокопитово.
На разположение на заинтересованите страни са инвестиционното намерение на Агенция „Пътна инфраструктура”, обявлението на Министерството на регионалното развитие и благоустройството, както и списъците с имотите за отчуждаване по трасето на участъка в района на селата Буховци и Макариополско.
В списъците са посочени площите, собствениците и обезщетенията, които се предвижда да получат от Агенция „Пътна инфраструктура”.
Документите са на разположение и в кметствата в селата Буховци и Макариополско, община Търговище.
Тече срокът за обжалване.
За повече информация тел: 0601 68 663, инж. Керемидчиева, н-к отдел ТСУ